OnliNe/OfFliNE

německý ovčák

1. ledna 2007 v 21:10 |  zvířátka

Německý ovčák dosahuje mírně nadprůměrného vzrůstu. Tvar silného těla je obdelníkový, kostra pevně stavěná. Tělesné proporce, stejně jako umístění a úhel končetin, umožňijí vytrvalý a dlouhý klus, aniž by pes jevil známky větší únavy. Správný německý ovčák musí vykazovat sílu, inteligenci a mrštnost. Jeho pohyby a chování prozrazují fyzické a psychické schopnosti charakterizující psa neustále připraveného k práci. Na člověka zapůsobí přirozenou noblesou a úctyhodným sebevědomím.

Hlava má jasné rysy, není příliš masivní, ani drobná. Vyznačuje se střední šírkou mezi ušima. Čelo je mírně klenuté, bez čelní brázdičky, nebo jen slabě naznačené. Líce jsou po stranách mírně zaoblené. Mozkovna se směrem od uší k čenichu zužuje. Hřbet nosu je rovný. Robustní čenich má tvar podlouhlého kužele. Pysky jsou pevné, tuhé, pevně přiléhající k zubům. Dobře vyvynutý nůžkový zkus. Uši jsou středně velké se širokou základnou, vysoko nasazené, symetricky vztyčené aniž by se přibližovali. Špičatě zakončené s boltcem otevřeným dopředu. Oči mandlového tvaru jsou lehce sešikmené neustupující. Jejich barva musí odpovídat barvě osrstění. Výraz je inteligentní, živý a sebejistý.
Robustní svalnatá šíje se zvedá, jeli pes něčím zaujat, zatímco při běhu se sklání. Hrudník je hluboký, i když nepříliš široký, lokty přiléhající, dobře pohyblivé. Břicho je mírně stažené, kohoutek viditelně vyšší než hřbet, ve který plynule přechází. Bedra jsou široká a robustní. Záď je dlouhá, lehce spáditá. Dlouhé šikmé plece, těsně u těla, tvoří téměř přímí úhel s ramenem. Předloktí je rovné, záprstí mírně sešikmené. Paty nejsou ani daleko od sebe, ani přitisknuté k tělu. Úhel stehenního kloubu je asi 120 stupnů. Vcelku musí být zadní končetina silná a svalnatá, aby umožňovala lehký odraz. Ocas hustě osrtěný sahá nejméně ke kloubu. Tlapky jsou krátké, vyklenuté s velmi tvrdými, nikoli však drsnými polštářky. S krátkými, silnými a tmavými drápy. Srst je bohatá a velmi hustá. Na hlavě, na přední části končetin je kratší, na těle a na zadní části končetin je delší. Čenich je vždy černý, bez ohledu na barvu srsti, která může jít od černé po světle šedou s pravidelnými znaky s více či méně intenzivním nazrzlým či plavým nádechem. Podsada je vždy černá, dlouhá srst není žádoucí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co máš nejradši za zvíře??

pes 64.2% (43)
kočka 7.5% (5)
morče 6% (4)
králík 6% (4)
papoušek 6% (4)
myš 10.4% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama